"Куркынычсыз каникуллар" акциясе

2019 елның 15 июле, дүшәмбе

"Сетевая компания» ААҖ хезмәткәрләре оештырган акция кысаларында республика мәктәпләрендә һәм лагерьларында таныштыру лекцияләре уза. Акциянең максаты-балаларны электробыт приборларыннан файдаланганда куркынычсызлык кагыйдәләренә өйрәтү, шулай ук электр җайланмалары янында куркынычсыз тәртип урнаштыру белән бәйле күнекмәләрне ныгыту.
Хезмәтне саклау һәм бүлү челтәрләре хезмәте белгечләре яшьләр һәм профсоюз комитетлары белән берлектә балалар һәм яшүсмерләр өчен мәгълүмати-профилактика дәресләре үткәрделәр. Мондый очрашулар оештыру энергообъектларда бәхетсезлек очраклары килеп чыгу куркынычын шактый киметә.
"Сетевая компания» ААҖ филиалы инструкторлары төркеме Чистай электр челтәрләрендә филиалның хезмәт күрсәтү зонасында, аерым алганда Чистай, Нурлат, Спас, Алексеевск, Әлки, Аксубай һәм Яңа Чишмә районнарында урнашкан гомуми белем бирү мәктәпләренә, балалар сәламәтләндерү лагерьларына һәм интернатларга килеп киттеләр.
Филиалның яшь белгечләре балаларга уен һәм уңайлы формада өйдә һәм урамда электр тогы белән мөрәҗәгать итүнең төп кагыйдәләре турында сөйләделәр. Ни өчен трансформатор подстанцияләренә һәм электр тапшыру линияләренең өзелгән үткәргечләргә якын килмәскә, җирдә яткан чыбыктан куркынычсыз ераклыкка ничек арынырга, бу куркыныч билгеләрен аңлата һәм аларны ни өчен энергетика объектларына кертәләр, дип аңлаттылар. Шуны да билгеләп үтәргә кирәк, электр куркынычсызлыгы кагыйдәләре турында аңлату әңгәмәсе төрле күрсәтмә агитация белән үрелеп барды.
Балалар өчен аеруча шатлык тематик мультфильмнар күрсәтү, танып-белү һәм бик кызыклы конкурслар уздыру, шулай ук беренче медицина ярдәмен күрсәтү манекенда күрсәтү күрсәтү булды.
Чара ахырында балаларга истәлекле бүләкләр тапшырылды. Барлык балалар да үткәрелгән вакыттан бик канәгать калдылар, бүләкләр алдылар һәм каникул вакытында үз-үзеңне куркынычсыз тоту кагыйдәләрен үтәргә вәгъдә иттеләр. Җәйге каникуллар вакытында, балалар һәм яшүсмерләр еш кына өлкәннәр игътибарыннан читтә калганда, энергообъектларда травматизмны кисәтү темасы аеруча актуаль булып кала.
Сак булыгыз! Балаларыгызның тормышын һәм тормышын саклагыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: