Иртәгегә һава торышына оператив фараз.

2019 елның 11 декабре, чәршәмбе

Начар метеорологик күренешләр:  2019 елның 12 декабрендә төнлә һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казан шәһәрендә урыны белән юлларда көчле бозлавык көтелә.

Болытлы. Төнлә урыны белән юеш кар, кар, урыны белән буран.Көндез явым-төшемсез.Җил төньяк-көнбатыштан, көнбатыштан, секундына 5-10 м, төнлә урыны белән көчәйгәндә 14 м/с кадәр минималь температура төнлә -6 м..-9.Көндез максималь һава температурасы -4..-7.Юлларда бозлавык, урыны белән көчле.

Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе «Федераль дәүләт бюджет учреждение»се мәгълүматлары буенча: якындагы 1-3 сәгатьтә, көн дәвамында һәм кичтә 2019 елның 11 декабрендә Татарстан Республикасы буенча урыны белән томан көтелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: