февраль, 2017 ел
чәршәмбе

2012 елның 1 гыйнварында безнең районда бердәм кизү-деспетчер хезмәте эшли башлады. Ул район башкарма комитеты җитәкчесе карары белән гражданнарны яклаучы идарәнең эшче органы буларак “01” телефон номеры базасында төзелде.

Чуаш Борнаенда яшәүче Дулатовлар гаиләсенә республика программасы буенча иркен  зур йорт төзеп бирделәр.

Үргәгарда яшәүчеләр үткән шимбәдә күмәкләшеп чаңгыда шуганнар, финишка кем алдан килә, дип ярыш оештырганнар.

Югары Матакта эчә торган суның составында акбур нормадан артыграк, ә бу  кешенең сәламәтлегенә тискәре йогынты ясый. Татар Шәпкәсендә исә башняда су туңып җәфалый. Авыл халкының аны төннәр буе җылытып чыккан чаклары була. Болар һәм авыллар тормышындагы күп кенә башка проблемалар Иске Матак авыл җирлегендә узган җыеннарда кузгатылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: