март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Анда район башкарма комитеты җитәкчесен билгеләү турындагы мәсьәлә каралачак. Утырыш сәгать 10 да башлана.

Район мәктәпләрен тәмамлап, махсус урта һәм югары уку йортларында белем алучы яшьләр белән очрашу үткәрү традициягә әйләнеп бара. Максат – булачак укытучылар, медицина хезмәткәрләре, авыл хуҗалыгы һәм ветеринария белгечләре, энергетиклар белән алар I курста укыганда ук элемтә урнаштыру, белгечлек алгач, туган якларына кайтып эшләргә үгетләү.

6 мартта Казанда Салих Сәйдәшев исемендәге Зур концертлар залында Халыкара хатын-кызлар көне уңаеннан  үткәрелгән тантаналы кичәдә районыбыз вәкилләре дә катнашты.

Базарлы Матак урта мәктәбе укучылары Актай елгасы ярында ял зонасы проектлары конкурсында актив катнашканнар.

Җирлек советы хезмәткәрләре башта һәр йортка кереп хатын-кызларны бәйрәм кичәсенә чакырып чыкканнар.

Күпьеллык намуслы хезмәте һәм районның  социаль-икътисадый үсешенә өлеш кертүе өчен муниципаль район башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Платонова Мария Андреевнага  Татарстан Республикасы Президентының Рәхмәте белдерелде.

Кайсы авыл кибетендә акцизлы алкоголь продукциясе сату кими – анда көмешкә яисә ялган аракы куллану арткан дигән сүз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: