май, 2017 ел

Әлеге чарага авылның олысы-кечесе, кайткан кунаклар да күп җыелган иде.

Аксубай эшчеләр бистәсендә узган билбау көрәше буенча Татарстан беренчелегеннән Әлки спортчылары күп медальләр яулап кайттылар.

Район үзәк хастаханәсенең бәби тудыру бүлегендә үткән атнада ике кыз дөньяга килгән.

Бәбиләрнең берсе күрше Спас районыныкы.

Мәктәпләрдәге ата-аналар комитетлары арасында “Дус сыйныф серләре” (“Секреты дружного класса”) дигән республика конкурсы булып үтте.

Район ЮХИДИ хезмәткәрләре үткән атнада юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозуның 79 очрагын ачыклаганнар.

Әлки районы мөселманнарын 20 майда Спас районының Болгар шәһәрендә үтәсе “Изге Болгар җыены”на чакыралар

21 майга кадәр “Әлки хәбәрләре” газетасына арзанрак бәядән  язылырга була.

Әлки районында 9 майда “Үлемсез полк” маршына чыгучылар саны меңнән артты.

Кичә Базары Матакта “Алинә” универсаль спорт залында Бөек Җиүнең 72 еллыгына багышлап зур спорт чарасы - киокусинкай каратэ буенча район беренчелеге үткәрелде.

9 Май – Җиңү көне алдыннан Новостройка авылында Бөек Ватан сугышында илебез азатлгы өчен көршкән авылдашлары хөрмәтенә истәлек плитәсе ачылды. Бу эш авыл халкы иниөиативасы белән һәм алар үзләре җыйган акчага башкарылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: