гыйнвар, 2018 ел
җомга

Яңа ачылган чаңгы базасында мәктәп укучылары арасында район беренчелеге ярышлары узды.

2018 елда мөселман бәйрәмнәре һәм истәлекле көннәр

Мәгълүм булганча, юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозган өчен салынган административ штраф бу хактагы карар законлы көченә кергәннән соң 60 көннән дә соңга калмыйча түләнергә тиеш.

Базарлы Матактагы "Алинә" универсаль спорт залына Яңа ел алдыннан бик мөһим җиһаз урнаштырылды.

Роспотребнадзор Татарстан Идарәсенең Нурлат, Аксубай районнарында территориаль бүлеге 2018 елның 18 гыйнварыннан 25 гыйнварына кадәр 2000 һәм 200 сумлык акча купюраларының әйләнешкә керүе уңаеннан кулланучылар өчен “кайнар линия” һәм консультацияләр оештыра.

Сораулар белән 8(84345)-2-08-83, 2-05-38 “кайнар линия” телефоннары буенча мөрәҗәгать итәргә була.

Бүген Базарлы Матакта Никахлашу залында тантаналы төстә Алмаз һәм Дилә Хәмәтҗановларның законлы никахы теркәлде.

18 гыйнвар кичендә Базарлы Матактагы Изге Троица чиркәвендә район благочинные Андрей Зиньков бәйрәм гыйбадәте үткәрде.

Ә төнлә ул Базарлы Матак буасында Суны бөек изгеләндерү йоласын башкарды. Әлеге чараларда күп кеше катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: