февраль, 2018 ел
шимбә

10 февральдә, шимбә көнне, районыбызда “Татарстан чаңгы юллары” ярышлары узды. “Россия чаңгы юллары” илкүләм бәйге кысаларында үтүче бу узыш быел 200 чаңгычыны җыйды. Гомумән, чаңгы спорты  әлкилеләр арасында  елдан-ел популярлаша бара.

Кече һәм урта бизнеска ярдәм акциясе кысаларында Юридик хокукый үзәк 2018 елның 31 мартына кадәр Әлки районы халкына – хосусый эшмәкәрләргә, коммерцияле һәм коммерцияле булмаган предприятиеләр җитәкчеләренә аларны кызыксындырган барлык мәсьәләләр буенча бушлай юридик ярдәм күрсәтергә әзер.

ЗАГС бүлеге хәбәр итүенчә, елның беренче аенда район халкы яңа туган балалар хисабына 13 кешегә арткан.

Алиментлар түләү мәсьәләсе буенча прокуратурага мөрәҗәгать итүчеләр шактый. Алимент нәрсә ул, аны түләү тәртибе нинди? Бу язмада газета укучыларга әнә шул хакта аңлатып үтәбез.

Татарстан мәктәпләренең иң яхшы эшләүче укучылар үзидарәләре арасында Базарлы Матак мәктәбенең “Огоньки” үзидарәсе дә бар.

Бу яклар гомер-гомергә юлсызлыктан интекте. Хәзер инде җирлектәге Татар һәм Рус Төгәлбәе, Кошки авылларына яхшы асфальт юллар илтә. Теләсә нинди кар-буранда да юллар тәүлек әйләнәсе ачылып тора.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: