апрель, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Узган елның 14 октябрендә Түбән Әлки-Югары Колчурино автоюлында җиңел машина бәрдерү нәтиҗәсендә өлкән яшьтәге велосипедчының гомере өзелгән иде.

Район суды бу атнада әлеге җинаять эшен карады.

Быелгы сабан эшләрендә 248 трактор катнашыр дип күздә тотыла.

Район авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсеннән алынган мәгълүматларга караганда, аларның 83 проценты кырга чыгарга бүгеннән әзер.

Казанда 31 мартта узган  кекусин каратэ буенча Россия беренчелегендә Әлкинең яшь спортчылары күп итеп призлы урыннар яуладылар.

1 апрельдән 31 майга кадәр, традиция буенча, республикада санитар-экология икеайлыгы дәвам итәчәк.

31 мартта район хакимиятендә узган киңәшмәдә шул хакта сүз барды, бурычлар билгеләнде.

Мартта район ЗАГС бүлегендә яңа туган 14 бала теркәлгән.

“Яхшы укытучы булыр өчен укытучы үзенең эшен дә, укучыларны да чын күңелдән яратырга тиеш”–дигән рус тарихчысы В.Ключевский.

7 апрельдә “Алинә” универсаль спорт залында район Сабантуйлары батыры, герой-шагыйрь Муса Җәлил исемендәге республика милли көрәш бәйгесе җиңүчесе Талибулла Яруллин истәлегенә традицион ярышлар була.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: