«Алга! Әйдә киттек!»

2024 елның 26 апреле, җомга

Базарлы Матак мәктәбенең (остазлары Зәйнуллина Э.З. Кимаева Е.В.) һәм Н.Дәүли исемендәге Базарлы Матак гимназиясенең «Импульс» башлангыч бүлекчәләре (Шәрипов Г.З. һәм Шагалиев А.Р.) II республика беренчел хәрәкәтләр форумында актив катнаштылар.

Форумда Татарстанның сигез районыннан 400гә якын укучы катнашты. Мәгариф мәйданчыкларының берсендә Базарлы Матак мәктәбен тәрбияләү буенча киңәшче Кимаева Е.В."Әлки амулеты" мавыктыргыч мастер-классын үткәрде.

Базарлы Матак мәктәбе "Алга! Әйдәгез!" Чистайда. "Өмет-Надежда" гимназиясе командасы "Россия белән Быть" номинациясендә җиңүче булды. Команда әгъзалары истәлекле бүләкләр һәм БДИ һәм "99 балл" БДИга әзерләнү буенча онлайн-мәктәптән бүләк сертификатлары алды.

Форум "Беренче команда - Алдынгылар" республика премиясе җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы белән тәмамланды. "Бумеранг" командасы "Быть Первыми" номинациясендә лауреат булды һәм диплом һәм кыйммәтле бүләкләр алды.

Бохарова Софья (БМСОШ) һәм Лилуашвили Амалия (БМСОШ) хәрәкәт лидерларына аларның эше өчен рәхмәт хатлары тапшырдылар, ә Коновалова Софья (БМСОШ) VK дан махсус бүләк алды.

Оештыручы педагог Зәйнуллина Э.З. (БМСОШ), Кимаевны тәрбияләү буенча киңәшче Е.В. (БМСОШ) һәм А.Р. Шагалиев (гимназия) "Ел остасы" номинациясендә җиңүче дипломнары белән бүләкләнделәр.

Форумда катнашучыларның барысы да үзләрен яхшы яктан күрсәттеләр һәм төрле номинацияләрдә җиңүчеләр булдылар. Барыгызны да уңышлы чыгыш белән котлыйбыз! Хәрәкәттә - көч!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: