Хөрмәтле Әлки муниципаль районы халкы!

2020 елның 7 декабре, дүшәмбе

Закон нигезендә билгеләнгән салым һәм җыемнар түләү-гражданнарның төп конституцион бурычларының берсе. Бүгенге көндә салым керемнәре-муниципаль бюджетны тулыландыруның төп чыганагы, аларга районыбыз халкын социаль гарантияләр белән тәэмин итү, мәгариф, социаль өлкә, мәдәният, физкультура һәм спорт учреждениеләре эшчәнлеге өчен кирәкле шартлар тудыру, социаль программаларны тормышка ашыру, төзекләндерү һәм торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендә чаралар үткәрү бәйле. Салым уведомлениесе буенча салым түләмәү яки вакытында түләмәү пенялар исәпләү, штраф санкцияләре, салым буенча бурычларны түләттерү, шулай ук пенялар һәм суд аша штраф түләтүгә китерергә мөмкин. Моннан тыш, салым органы бурычларны түләү буенча үтәлмәгән бурыч турында сезнең эш бирүчегезгә хәбәр итә ала, шулай ук аңа яки башка затка хезмәт хакы, пенсия, стипендия һәм башка вакытлы түләүләр, акчаны түләттерү турында башкарма документ җибәрә ала.

Архивтагы фото

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: