июнь, 2018 ел

Әлки егетләре Сочидан алтын медальләр белән кайттылар

Узган шимбәдә район эчке эшләр бүлекчәсе хезмәткәрләре авыл клубларында рейдлар үткәреп, төнлә балаларның җәмәгать урыннарында булу-булмауларын тикшергәннәр

Район почта хезмәткәрләре җиткергән биремнәрне тулысынча диярлек үтәгәннәр (99,7%). Кайбер почта бүлекчәләре планны 100 проценттан да арттырып үти алганнар.

Район ЮХИДИ бүлекчәсе хезмәткәрләре хәбәр итүенчә, үткән атна дәвамында юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозуның 50 очрагы теркәлгән.

Сабан туенда Базарлы Матак авылында яшәүче Зәйтүнә Сафиуллинаны хөрмәтләп бүләк тапшырылды.

Районның социаль-икътисадый үсешенә зур өлеш кертүләре өчен “Яшь көч” җәмгыяте җитәкчесе Фәнис Хәмитов, район газ эксплуатацияләү хезмәте начальнигы Равил Нургазизов һәм “Россия Саклык банкы” өстәмә офисы җитәкчесе Рифкать Билалов Татарстан Дәүләт Советының Рәхмәт хатлары белән бүләкләнделәр.

​​​​​​​Иске Әнҗерә  балаларына авылдашлары,  “Татэнерго” АҖ генераль директоры урынбасары Азат Мәҗитов Ураза бәйрәме уңаеннан бик күп күчтәнәчләр җибәргән.

Районда күпьеллык үләннәр 4,5 мең гектар мәйдан биләсә, механизаторлар шуның 35 процентттан күбрәгендә үләннәрне чапканнар инде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: