2024 елның 24 апрелендә чуваш теле көненә багышланган «Пĕтĕм чăм - 2024» акциясе кысасында сезнең диктанчĕ - 2024

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

2024 елның 24 апрелендә «Пĕтĕм чăм сезнең диктанчĕ - 2024» акциясе кысасында чуваш теле көненә, Россия Федерациясендә Гаилә елына һәм Чуваш Республикасында Экологик культура һәм табигатьне саклау елына багышланган «Пĕтĕм диктанты» акциясе кысасында чуваш теленең абруен күтәрү һәм үзенең грамоталыгын тикшерү максатыннан районның 6 мәктәбе (Борискино, Иске Матак, Сиктерминская, Чув). Бурнаев, Ниж. Качеевская һәм Ст.Тахталинская белем бирү акциясендә катнаштылар.

Акциядә 87 кеше катнашты, шул исәптән укучылар, укытучылар һәм өлкәннәрне дә. Диктантның исеме - "Чуваш урманы". Диктант текстының авторы - чуваш язучысы, публицист, җәмәгать эшлеклесе һәм Чуваш АССР халык шагыйре Семен Эльгер Васильевич. Ул шулай ук Беренче бөтендөнья сугышы катнашучысы булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: