Әлки районында коррупциягә каршы эшне координацияләү буенча комиссия утырышы.

2018 елның 1 октябре, дүшәмбе

1.Әлки муниципаль районының норматив хокукый актларына (аларның проектларына) коррупциягә каршы экспертиза турында. ӘМР Советының юридик бүлеге башлыгы вазыйфаларын башкаручы-Хәлилова Д. М.чыгыш ясады.

2. 2013 елның 5 апрелендәге 44-ФЗ номерлы “Дәүләт һәм муниципаль ихтыяҗларны тәэмин итү өчен товарлар, эшләр, хезмәт күрсәтүләрне сатып алу өлкәсендә контракт системасы” турында Федераль законны 2018 елдагы үтәлеше хакында. Әлмки муниципаль районы Башкарма комитетының территориаль үсеш бүлегенең баш белгече Фадеева Н.В. чыгыш ясады

3.Муниципаль хезмәткәрләрнең хезмәт тәртибе таләпләрен үтәү һәм коррупцион һәм башка хокук бозуларны профилактикалау буенча җаваплы затларның эшчәнлеге турында мәнфәгатьләр конфликтын җайга салу буенча комиссия эшчәнлеге турында. Муниципаль хезмәткәрләрнең хезмәт тәртибе таләпләрен үтәү һәм мәнфәгатьләр конфликтын җайга салу буенча комиссия секретаре - ӘМР коррупция һәм башка хокук бозуларны профилактикалау эше өчен җаваплы булган Гатауллина Ч. Р.чыгыш ясады.

4.Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2015 ел, 26 март, ПР-84 нче карары нигезендә "Татарстан Республикасында коррупциягә каршы көрәш эшен координацияләү комиссиясе утырышы беркетмәсен үтәү йөзеннән, җирле үзидарә органнарының, Әлки муниципаль районының муниципаль бюджет учреждениеләренең финанс-хуҗалык эшчәнлеген тикшерүне гамәлгә ашырганда, эчке финанс тикшерүе кысаларында үткәрелә торган чаралар, шул исәптән бюджет акчаларының максатчан кулланылышын контрольдә тоту турында". «Әлки муниципаль районы Финанс – бюджет палатасы " муниципаль бюджет учреждениесенең бюджет бүлеге җитәкчесе-Билалова А. А. чыгыш ясады.
  1. Татарстан Республикасында коррупция турында халык фикерен өйрәнү (2018 елгы социологик тикшеренүләр нәтиҗәләре буенча).Әлки муниципаль районы башлыгының коррупциягә каршы көрәш мәсьәләләре буенча ярдәмчесе Шакирова Л. Х. чыгыш ясады.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: