Россия мөселманнарының беренче җәйге бизнес-уеннары Әлки районында узды

2021 елның 21 июне, дүшәмбе

Әлки районында исламның беренче җәйге бизнес-уеннарына иң уңышлы мөселман эшмәкәрләре җыелды. Бәйрәмне Россия Федерациясе Мөселман эшкмәкәрләре ассоциациясе Әлки районы администрациясе белән берлектә оештырды.

Башта эшмәкәрләр Базарлы Матак авылында район мәдәният йортына җыелды. Биредә PrivateClub Россия мөселман эшмәкәрләре ассоциациясе әгъзалары РФ АПМ президенты Айдар Шаһимарданов һәм Әлки районы Башлыгы Александр Никошин белән очрашты, аның барышында муниципалитетның инвестицион потенциалы тәкъдир ителде. Александр Никошин ислам бизнесменнарын үз бизнес-проектларын гамәлгә ашыру өчен район территориясен карарга чакырды. Аны Айдар Шаһимарданов та хуплады, җирле хакимиятләрнең инвесторларны җәлеп итүдә тыгыз эшләвен билгеләп үтте, ә Әлки районы предприятиеләрне урнаштыру өчен перспектив мәйданчык булып тора. Аның сүзләренчә, мөселман бизнесменнары халыкның иҗтимагый аңына үзләренең изге эшләре белән йогынты ясарга мөмкин. Катнашучылар моны Базарлы Матак авылында проектын Әлки районы мөхтәсибе Ирек хәзрәт Сәлахиев тәкъдим иткән мәчет төзелешенә ярты миллион сум акча җыеп, моны шунда ук исбат иттеләр.

Бөтен Россиядән җыелган Ислам бизнесменнары өчен Әлки районы буенча экскурсия уздырдылар, алар берничә предприятиедә һәм ачык космоста булган уникаль экспонатлар саклана торган республикадагы бердәнбер космонавтика музеенда булдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: